Током ове посете, дошло је до више сусрета са српским исељеницима, као и са Амбасадром Србије у Мексику г. Гораном Мешићем, који је у амбасади припремио и топао пријем за своје високе госте. Такође,мескички архиепископ Алехо из Америчке Православне Цркве и његови свештеници посетили су госте из Лос Анђелеса у историјском центру Мексико Ситија.
У настојању да се дође до литургијског сабрања и сусрета са нашим православним сународницима у време овог пасхалног периода, помоћ је пружио архимандрит Нектарије Хаџи-Петропулосса братијом Руског Православног Манастира Свете Тројице у Мексико Ситију.
Православни Срби који живе у Мексико Ситију и околним градовима били су благовремено обавештени да ће света архијерејска Литургија бити служена у руском православном манастиру Свете Тројице. Владика Максим је одслужио Литургију у недељу 11. маја, уз саслужење архимандрита Нектарија, проте Блашка и јеромононаха Хризостома и Арсенија (Мексиканца који говори српски), а у присуству знатног броја руских, српских, мексичких и других православнихпарохијана, као и манастирског братства и дипломатског кора Амбасаде Републике Србије на челу са амбасадором Гораном Мешићем.
После Литургије братија манастира је приредила послужење за све учеснике евхаристијског славља. Том приликом су гости из Калифорније поклонили присутнима разне књиге из издања Севастијан прес. Током ове посете образован је и Одбор мисионарске парохије која ће носити име Светога Николаја Жичкога, у чији састав су ушли следећи чланови: Сања Савкић, Милена Марковић, Дејан Михаиловић Николајевић, Ђорђе Прокић и Вања Илић. Администратор ове Парохије Светога Николаја, протојереј Блашко Параклис, планира нову посету српској православној мисији на јесен ове године.
Присуство Срба у Мексико Ситију, иако малобројно,веома је упадљиво, с обзиром на њихов допринос народу и држави у којој живе. Гостољубивост, традиционалност, живост, отвореност... особине су које, заједно са знаменитостима и био-различитостима (богата флора и фауна), доприносе да Мексико буде једна од најпосећенијих земаља света. Икона Богородице од Гвадалупе (Nuestra Señora de Guadalupe) је једна од најпопуларнијих и најпосећенијих римокатоличких светилишта.
Православни житељи Мексика имају благослове више епископа, од којих тројица живе на тој територији: васељенски Атинагора, Антиохијски Антоније и OCA Алехо, док епископ Кирил (Руска загранична Црква) и Епископ Максим долазе у годишње посете. Укупан број православних их овој вишемилионској земљи није сасвим познат али се рачуна да их има до педесет хиљада. Православље би овде имало светлију будућност када би наступало с ону страну "јурисдикционих" свеза и када би сви једним устима и једним срцем славили и певали Пречасно и Величанствено Име Свете Тројице, Вечног Сабора – Архетипа Саборности Цркве.
По речима Епископа Атанасија,"јединство Цркве, у благодатном јединству саслуживања и причешћа Божанске Евхаристије, и канонском јединству управљања, где „све бива по благоликом поректу" (1Кор.14,40), од Педесетнице до данас, и од Јерусалима до Америке, увек је било дар и догађај присуства и дејства Духа Светога – у Цркви Апостола и Отацâ, Мученикâ и верних следбеникâ Јагњета Божијег, Којега је Црква Богочовечанско Тело, Заједница у Једноме Духу, Дом Бога Живога, Стуб и Тврђава Истине, спасења, Васкрсења, Живота вечнога" (Савремени еклисиолошки подсетник о Дијаспори, Севастијан прес 2013, стр. 83).